اجزای مختلف کمپرسورهای هوا در کشتی ها

یک کمپرسور هوای دریایی ، هوای فشرده را به منظور اهداف مختلفی برروی کشتی ها فراهم می کند. کمپرسورهای هوا یکی از اجزای اصلی بر روی کشتی ها می باشند که به بازبینی ها و نگه داری روزانه و منظم نیاز دارد. در این مقاله سعی بر این است تا با قسمت های مختلف کمپرسورهای هوا بر روی کشتیها آشنا شویم.

wk1408181953
اجزای اصلی کمپرسورهای هوا در کشتی ها شامل موارد زیر می شود

۱) بوش سیلندر: این قسمت از چدن درجه بندی شده همراه با واتر جکت برای جذب گرمای تشکیل شده در طول فرآیند فشرده سازی هوا، تشکیل شده است. این قسمت به عنوان یک راه حل ساده برای تحت تاثیر قرار دادن هوای فشرده و در نتیجه حداقل کردن افت فشار می باشد.

۲) پیستون : برای کمپرسورهای غیر روان کننده ، استفاده از آلومینیوم سبک و روشن در پیستونها برای روان کنندگی کمپرسورها مفید می باشد. پیستونهای چدن به همراه رینگ پیستونها برای آب بندی و از بین بردن روغن های اضافی مناسب می باشند.

۳) میله ی پیستون: در کمپرسورهای ظرفیت بالا که معمولا هم در سایز بزرگ هستند پیستون ها به میله ی پیستون که از چدن تشکیل شده است متصل شده است. آنها با پک های حلقه ای ضد اصطکاک برای جلوگیری از نشت کمپرسور متصل شده اند.

۴) میله ی اتصال: وظیفه ی میله ی اتصال به حداقل رساندن رانش کمپرسور می باشد. این قسمت از آلیاژهای فولاد ساخته شده است.

۵) یاتاقان بزرگ و بلبرینگ اصلی: این قطعات به منظور دادن استحکام به مکانیزم چرخشی در حال اجرا تعبیه شده اند. آنها از آلیاژ سرب مس ساخته شده اند و یک عملکرد اجرایی طولانی مدت را به شرط داشتن روغن و روغن کاری مناسب خواهند داشت.

۶) میل لنگ: این بخش، قطعه ی طراحی شده است که از آن برای حفظ تعادل پویا در سرعت های بالا و جلوگیری از پیچش به وجود آمده به دلیل نیروهای چرخشی می باشد. یاتاقان بزرگ و بلبرینگ اصلی از طریق این میله بهم متصل می شود که جهت اطمینان از کار یاتاقان می باشد.

۷) قاب و محل اتصال میل لنگ: معمولا این قسمت مستطیل شکل است و تمام قطعات متحرک را درون خود جا می دهد به همین دلیل این قطعه از چدن سخت تشکیل شده است. بخش اصلی محفظه ی یاتاقان بر روی شیاری از میل لنگ نصب شده است . این قطعه با بالاترین دقت به منظور جلوگیری از خروج از مرکز ساخته شده است.

۸) پمپ روغن: پمپ روغن روان کننده به منضور تامین روغن یاتاقان تعبیه شده است که می تواند زنجیره ای و یا دنده محور در طول میل لنگ باشد. فشار روغن می تواند توسط پیچ تعبیه شده در پمپ قابل کنترل باشد. یک فیلتر در قسمت وروردی پمپ قرار دارد که می تواند روغن را به سمت یاتاقان راهنمایی کند.

۹) پمپ آب: برخی از کمپرسورها می توانند شامل پمپ آب خنک کننده باشند که توسط میل لنگ زنجیره ای و یا دنده ای به کمپرسور متصل می شود. از طرفی برخی از سیستمها در مواقع استفاده از آب چه در سیستم اصلی و چه در سیستم کمکی از پمپ اتصالی استفاده نمی کنند.

۱۰) شیر مکش و تخلیه: این بخش ها شیرهای چند منظوره ای هستند که از استیل مقاوم و ضد زنگ ساخته شده است که برای مکش و شارژ مجدد کردن هوا از یک مرحله به مرحله ی دیگر و مخزن هوا استفاده می کنند. مونتاژ درست شیرهای کمپرسور به دلیل تاثیر گذاری زیاد بسیار با اهمیت می باشند.

۱۱) فیلتر مکش: این یک فیلتر هوا می باشد که از جنس مس و یا فولاد نرم به منظور جذب روغن و گرد و غبار و جلوگیری از ورود آنها به محفظه ی هوا از یک سیم توری شکل تشکیل شده است.

۱۲) خنک کننده ی داخلی: خنک کننده معمولا بین دو مرحله نصب می شود و برای خنک کردن دمای هوا و افزایش راندمان حجمی کمپرسور می باشد.

۱۳) موتور محرک: یک موتور الکتریکی برای اجرایی کردن کمپرسور درون آن قرار گرفته است و در قسمت فلایویل (flywheel) نصب گردیده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای هوا صنعت سهند محفوظ می باشد