آغاز گاز رسانی به مناطق صعب العبور با سی ان جی

13950507000323_PhotoA

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران با توجه به رویکرد شرکت ملی گاز ایران در زمینه گازرسانی به نقاط دور دست و کوهستانی، گاز رسانی به این مناطق با بهره گیری از روشهای جدید از جمله سی ان جی در دستور کار قرار گرفت.

که براین اساس گازرسانی به شهرستان بیدرویه در استان خوزستان به روش سی ان جی با حضور حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، استاندار خوزستان، حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان استانی افتتاح شد.

این برای نخستین بار است که در کشور مشترکان از طریق سی ان جی از نعمت گاز برخوردار می شوند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، در آئین افتتاح پروژه گازرسانی به شهر بیدروبه استان خوزستان، گفت: این شهر در آینده به خط ششم سراسری متصل می شود و تاسیسات گاز رسانی به روش سی ان جی به ٢ شهر دیگر استان منتقل خواهد شد.

عراقی با اشاره به گازرسانی به شهرها و روستاها به روش سی ان جی، افزود: پس از اجرای طرح پایلوت در یکی از روستاهای کشور و ارزیابی نتایج مثبت آن، به این نتیجه رسیدیم که گازرسانی به روش سی ان جی پس از خط لوله بهترین روش محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: هم اکنون پروژه گازرسانی به چهار منطقه کشور در دستور کار است که این پروژه ها در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای هوا صنعت سهند محفوظ می باشد